Vliv nositele změny na organizační design

Název projektu Vliv nositele změny na organizační design
Hlavní řešitel z FM VŠE Mgr. Ing. Pavel Král, Ph.D.
Registrační číslo projektu 19-14484Y
Agentura/program Grantová agentura České republiky (GAČR)
Datum zahájení projektu 1. 1. 2019
Datum ukončení projektu 31. 12. 2021
Schválená podpora 1 648 000 Kč
Hlavní nositel Fakulta managementu, Vysoká škola ekonomická v Praze

Popis projektu

Současný diskurz v oblasti organizačního designu a organizační změny přitahuje pozornost k nositeli změny. Ačkoli role nositelů změny je považována za velmi důležitou, není dostatek studií, které vysvětlují vliv nositele změny na organizační design. Dosavadní výzkumy se orientují především na fázi implementace a opomíjí předcházející fázi tvorby alternativ pro budoucí organizační design. Tento výzkum zkoumá, jak profesní zkušenosti nositele změny ovlivňují vnímání organizačního designu, a jak toto vnímání následně ovlivňuje tvorbu alternativ pro budoucí organizační design. Výzkum je prováděn pomocí kvalitativního přístupu formou vícenásobné případové studie. Případové studie zahrnují organizace, ve kterých probíhá změna organizační struktury jako centrálního prvku organizačního designu. Výsledky budou mít teoretické přínosy pro teorii vyšších vrstev (upper echelons theory) a teorii organizačního designu.

Vliv nositele změny na organizační design