Modernizace knihovny Fakulty managementu VŠE

Národní veřejné zdroje 430 238,44 Kč
Podpora celkem 1 634 906,07 Kč

Popis projektu

Hlavním cílem projektu je zlepšení přístupnosti a ochrana specializovaného knižního fondu, posílení role knihovny jako edukačního centra a vytvoření vhodných podmínek pro osobní rozvoj návštěvníků knihovny.
Cílů projektu bude dosaženo obnovením a zmodernizováním technického vybavení a zázemí knihovny, které je hlavní aktivitou projektu.

V hlavní části projektu budou realizovány dvě aktivity, které budou realizovány souběžně.

1. Zajištění zázemí pro posílení funkce knihovny jako edukačního centra
    V rámci této aktivity bude vybudováno vzdělávací centrum pro návštěvníky knihovny. Byl vytipován prostor u vstupu do knihovny, který je díky své prostorové dispozici a umístění pro plnění této funkce zcela ideální. Prostor bude sloužit hlavně jako místo pro setkávání, pořádání různých besed a přednášek a také jako informační kout s nejnovějšími informacemi z oblasti kultury a vzdělávání v Jindřichově Hradci a okolí.
  2. Obnova technického a softwarového vybavení knihovny
    Druhá aktivita je zaměřena na obnovu a rozšíření technického a softwarového vybavení studoven a výpůjčních terminálů. V této části by došlo k výměně dvaceti šesti dosluhujících monitorů u počítačů ve studovně a na osmi výpůjčních terminálech, kde je plánovaná také výměna zastaralých počítačů. Zároveň by bylo rozšířeno technické vybavení o multifunkční kopírovací zařízení a vybavení jedné zvukotěsné studijní kóje audiovizuálním vybavením. Tímto vybavením se knihovna snaží rozšířit svoji nabídku služeb pro návštěvníky, odrážet nejmodernější trendy ve vzdělávání a reagovat na požadavky a potřeby návštěvníků zejména mladší generace, která má zcela jiné vzdělávací a studijní standardy než generace předchozí. V této aktivitě bude také realizován nákup potřebného softwarového vybavení. Cílem je rozšířit nabídku knihovny a umožnit návštěvníkům využívat softwarové programy různého zaměření. Zakoupen by byl statistický software, který lze využít při zpracování studentských kvalifikačních a závěrečných prací a projektů, dále pak programy pro práci s pdf soubory a programy pro úpravu grafických souborů.

Realizace projektu byla ukončena k 31. 12. 2023.

Modernizace knihovny Fakulty managementu VŠE